• 3.2 ºC  / 37.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Zagraj na Mundialu!
Tak, tak – jeszcze wcale nie jest za późno, aby stać się częścią Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej! Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej, w strefie kibica na Targu Węglowym, zaplanowali aż 3 turnieje piłki nożnej, dzięki którym choć przez chwilę poczujemy się jak prawdziwi piłkarze.
A
A
Data modyfikacji: 13 września 2018 r.

Zaplanowano 3 turnieje piłkarskie, w 3 kategoriach. Do rozgrywek wykorzystane zostanie mobilne boisko o wymiarach 20x10 metrów.

Zaczynają dzieciaki. W czwartek 21 czerwca zorganizowany zostanie turniej MINI-MUNDIAL dla dzieci, w wieku do lat 10 (urodzonych w roku 2008 i młodszych). Zapisywać można się od środy 13 czerwca, od godz. 18.00 do wyczerpania miejsc lub do 18 czerwca. Drużyny mogą liczyć do 8 piłkarzy (4 w polu i 1 bramkarz, jednorazowo na boisku). Czas trwania meczów to 12 minut.

Zespoły otrzymają losowo przydzielone nazwy państw grających w prawdziwych Mistrzostwach i rozegrają mecze w trybie turniejowym piłką rozmiaru 4. Pierwsze gry startują o 14.00.

Mundial OPEN z kolei jest przeznaczony dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 rok życia. Rozgrywki zaplanowano na sobotę, 30 czerwca, od godziny 14.15. Zasady są podobne jak w przypadku turnieju dla dzieci z tą równicą, że zespół może liczyć jednorazowo 3 piłkarzy na boisku (bez bramkarza), a łącznie drużyna może mieć 6 zawodników. Rozmiar piłki używanej w grze to standardowa 5.

Zapisy od 13 czerwca, od  godz. 18.00 do wyczerpania miejsc lub do 25 czerwca. W obu turniejach zagrać może do 8 zespołów, a dla trzech najlepszych przewidziano nagrody.

ZAPISY do obu turniejów: pod adresem strefakibica@pomorski-zpn.pl gdzie należy podać:

  • Kategorię wiekową,
  • Nazwę drużyny,
  • Dane kontaktowe do opiekuna grupy.

Zakwalifikowani do udziału, otrzymają taką informację w mailu zwrotnym.

Uwaga. Organizatorzy zapewniają asystę medyczną, ale każda drużyna powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Należy zapoznać się z regulaminem, a na jego końcu znajduje się formularz zgłoszeniowy. Ten formularz należy dostarczyć organizatorom do biura zawodów, najpóźniej do 13.30 w dniu zawodów.

 
Regulamin "Zagraj na Mundialu" (159.18 KB)

GOTowi do Pomocy!

To trzeci turniej zaplanowany w gdańskiej strefie kibica. Rozgrywki odbędą się 15 lipca i ruszą o godz. 13.00. Zagra  8 drużyn. Tym razem jednak za udział trzeba będzie zapłacić – cegiełka zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Udział zapowiedzieli już przedstawiciele GOT, Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, branży turystycznej oraz drużyna VIP. Więcej szczegółów wkrótce.