• 10.4 ºC  / 50.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Z miłości do zakupów i pomagania innym
Sklepy charytatywne są niezwykle popularne zwłaszcza w krajach anglosaskich, ale również w Polsce mają swoich zagorzałych fanów. Tylko w Gdańsku działają trzy takie placówki.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.


 

Jak to działa

W sklepach charytatywnych sprzedawane są wyłącznie rzeczy, które bezpłatnie przekażą osoby prywatne. Każdy z nas może zostać darczyńcą. Przynieść można niemal wszystko, co może się jeszcze komuś przydać. Przyjmowane są ubrania, buty, zabawki, torebki, naczynia, drobny sprzęt elektroniczny, biżuteria, obrazy, książki, lampy, wózki itp. Zarobione pieniądze są przeznaczane na cele społeczne.

Sklep charytatywny Z dobrej ręki

To najmłodszy z gdańskich sklepów charytatywnych. Jest prowadzony przez Gdańską Spółdzielnię Socjalną w Nowym Porcie. Specjalizuje się zwłaszcza w artykułach wyposażenia wnętrz, ale niewykluczone jest także, że z czasem asortyment ulegnie poszerzeniu. Już niedługo na półkach sklepowych ma się pojawić rękodzieło wytwarzane przez osoby niepełnosprawne i długotrwale bezrobotne.
Pracę w sklepie znalazły osoby, które nie mają na nią szans na otwartym rynku. Sklep mieści się przy ulicy Wolności 11 i jest czynny od pn. do pt. od 10:00 do 18:00. Dary można przywozić do siedziby GSS przy ulicy Solec 4 w Nowym Porcie.

Sklep charytatywny Fundacji Droga

Ten najstarszy z gdańskich sklepów charytatywnych prowadzony jest przez Fundację Droga. Zlokalizowany jest we Wrzeszczu przy ulicy de Gaulle`a 13. Najchętniej poszukiwanym towarem i prawdziwym hitem są wszelkiego typu rzeczy pochodzące z czasów PRL. Z punktem współpracują lokalni artyści, którzy albo oddają tu swoje wyroby, albo w nie całkiem sprawną biżuterię potrafią tchnąć drugie życie. Przedmioty zwykle nie są z góry wyceniane, klienci sami proponują, ile zapłacą za daną rzecz - oczywiście można się targować. Najbardziej potrzebujący otrzymują dary bezpłatnie. Sklep jest czynny od pn. do pt. od 12:00 do 17:00.

Sklep charytatywny Cudów Szafa

Aby dotrzeć do trzeciego z gdańskich sklepów charytatywnych trzeba udać się na ulicę Nałkowskiej 3/11 do dzielnicy Piecki-Migowo i skierować w stronę tamtejszego domu kultury. Sklep przyjmuje niemal wszystko, często także staje się pośrednikiem dla tych, którzy chcą znaleźć odbiorcę dla swojego większego towaru (meble czy duży sprzęt elektroniczny). Przedmioty wyceniane są w zależności od stanu zużycia i obecnie panującej mody. Sklep jest czynny od pn. do pt. od 12:00 do 18:00, w sb. od 10:00 do 14:00.


Zatem jeśli szukacie rzeczy tanich a zarazem wyjątkowych i lubicie pomagać innym, odwiedźcie gdańskie sklepy charytatywne. Niezapomniane wrażenia i radość z zakupów gwarantowane!